Aranżacja łazienki w bloku- co warto wiedzieć?

Odpowiednia aranżacja naszej łazienki w bloku wymaga wcześniejszego rozplanowania przeznaczonej do niej przestrzeni, gdyż pomieszczenie to nie jest zwykle zbyt duże. Oprócz estetyki i samych wizualnych aspektów łazienki, ważna jest też jej funkcjonalność. Istotne jest to, by można było z niej swobodnie i komfortowo korzystać oraz by nie zabrakło miejsca na wszystkie niezbędne przedmioty codziennego użytku. Dlatego też aranżacja łazienki jest swego rodzaju wyznaniem, lecz dzięki poniższym poradom dowiesz się jak zaaranżować to pomieszczenie by wydawało się większe, a przy tym, by nie utraciło dobrej kompozycji i wyglądu.

Wybór sprzętu przy aranżacji łazienki w bloku

Częstym dylematem przy aranżowaniu łazienki w bloku jest podjęcie decyzji co do wyboru wanny albo prysznica. Prysznic z pewnością zajmuje mniej miejsce, niemniej jednak nie dla każdego będzie to wygodne i dobre rozwiązanie. Sam fakt, że łazienka w bloku jest mała nie oznacza jeszcze, że trzeba wykluczyć możliwość zamontowania wanny. Dzięki szerokiemu wyborowi na rynku, mamy możliwość zakupu krótkich, lecz głębokich wanien, które dodatkowo posiadają panel prysznicowy. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli aranżacja łazienki dotyczy rodziny z dziećmi.

Jeśli jednak decydujemy się na zakup prysznica, oprócz typowych brodzików mamy do wybory brodzik zrównany wręcz z poziomem podłogi w łazience. Dodatkowo mamy możliwość zamontowania szklanych drzwi, co nie tylko optycznie powiększy łazienkę w bloku, lecz także sprawi, że będzie świetnie wyglądała.

Dużym wyznaniem przy małych powierzchniach jest też przechowywanie przedmiotów. Dlatego też warto postawić o wiszących szafkach, które nie zajmą wiele powierzchni, a świetnie sprawdzą się do przechowywania kosmetyków i innych przedmiotów. Przy aranżowaniu łazienki można postawić także na wybór umywalki, która dodatkowo zmieści pod sobą szafkę.

Odpowiednie płytki do łazienki w bloku

Przy aranżowaniu łazienki warto zastanowić się także nad wyborem odpowiednich płytek. Jeśli metraż łazienki w bloku jest niezbyt duży, warto wykluczyć wyraziste i duże wzory, kontrastowe fugi oraz ciemne kolory na ścianach. Lepiej w takim przypadku sprawdzą się jasne, pastelowe i stosowane kolory ściennych płytek. Dobrym rozwiązaniem są też gładkie powierzchnie, które imitują beton.

Jeżeli przy aranżacji łazienki nie zamierzamy osiągnąć smutnego i przygnębiającego efektu, dobrym rozwiązaniem jest wyłożenie kafli na ścianach jedynie do pewnej wysokości. Drugą część ściany można pokryć farbą bądź wodoodporną tapetą. Najlepiej sprawdzą się tutaj chłodne odcienie, gdyż również optycznie powiększą przestrzeń łazienki.

Odpowiednie dekoracje podczas aranżacji łazienki w bloku

Jeśli powierzchnia łazienki nie ma okna to wszystkie dekoracje wybrane podczas aranżacji będą przeniesione na pierwszy plan. Warto więc przy ich wyborze zadbać, by komponowały się w harmonijną i nieprzytłaczającą całość. Łazienka w bloku z pewnością nie jest pomieszczeniem na eksperymenty wykorzystujące dużą ilość ozdób. Lepszym rozwiązaniem jest postawienie na delikatne i dyskretne, a jednocześnie wkomponowane w całość pomieszczenia dodatki.

Świetnym pomysłem jest też wprowadzenie roślin, zarówno sztucznych, jak i żywych. Stanowią nie tylko interesującą oprawę powierzchni, lecz także ożywią łazienkę w bloku.

Aranżacja małej łazienki, choć wydaje się być nie lada wyzwaniem, nie jest wcale tak skomplikowana i można jej dokonać z dobrym stylem. Należy jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na kolorystykę, co pozwoli na manipulowanie wielkością pomieszczenia, a także na to, by nie kupować zbędnych rzeczy, które tylko przytłoczą przestrzeń.

Poprzedni artykułStan deweloperski mieszkania – co to znaczy?
Następny artykułPołączenie paneli z płytkami- czy da się to zrobić bez listwy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj