Mieszkanie w stylu loftowym- jaki dywan loftowy wybrać?

Styl loft, który kilka lat temu zyskał ogromną popularność w naszym kraju po tym, jak podbił gusta w Ameryce i Europie Zachodniej. Jest to styl, którego idea wywodzi się z mieszkań aranżowanych w opuszczonych halach industrialnych, dlatego odznacza się surowym klimatem i przestrzennością. Mieszkania w stylu loftowym korzystają z takich rozwiązań stylistycznych jak odsłonięte elementy konstrukcyjne, przywołujące na myśl wspomniane przestrzenie industrialne, wysokie sufity wprowadzające przestronność, a także surowy wystrój, w którym wykorzystuje się szeroko elementy stalowe, kamienne czy szklane. I chociaż pomieszczenie loft może wydawać się nieco zimne w odbiorze, można to wrażenie nieco ocieplić za pomocą odpowiednio dobranego dywanu.

Najpopularniejsze rozwiązania wykorzystujące dywany w stylu loftowym

Z uwagi na wciąż rosnącą popularność loftu, dywany w stylu loftowym są obecnie szeroko dostępne, umożliwiając niezliczone możliwości aranżacyjne. Jeżeli nie chcemy zbyt przełamywać tradycyjnego stylu mieszkania loftowego, najłatwiej dobrać dywan w kolorach monochromatycznych, który da się wkomponować w stylistykę tak, aby nie gryzł się zanadto z surowością wnętrza. Najłatwiejszym wyborem są nakrycia podłogi pozbawione skomplikowanego wzornictwa. Często są to rozwiązania naśladujące w kolorystyce naturalny kamień, co niemal zawsze jest najprostszy, ale i najefektywniejszym i trafionym pomysłem. Jednak dywany w stylu loftowym oferują także bardziej subtelne rozwiązania w postaci delikatnych wzorów o stonowanych kolorze. Szczególnie jeśli nasze loftowe mieszkanie posiada piękną drewnianą podłogę, dywan doskonale podkreśli jego naturalną estetykę.

Mieszkanie w stylu loftowym nawiązujące do estetyki vintage

Bardzo dobrze z estetyką mieszkania loftowego współgrają dodatki utrzymane w stylu retro. Może to być nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę industrialny charakter tej stylistyki, jednak specjalne techniki nadają starej estetyce nowoczesnego charakteru. Z tego względu znajdujące się w ofercie producentów dywany w stylu loft równie często odwołują się do stylistyki dawniejszych czasów. Aby łatwiej komponować się ze stonowaną kolorystyką dywany postarza się techniką przemysłową, uzyskując efekt przetarcia materiału, co w połączeniu z ornamentyką vintage daje idealnie loftowy efekt, przywołujący na myśl starą, zniszczoną tkaninę. Daje to taki efekt, jakby dywan był intensywnie używany w środowisku industrialnym, gdzie nie trudno o nieodwracalne zniszczenia, takie jak właśnie przetarcia, ale także plamy po smarze czy wyblaknięcia.

Odważniejszy wybór: dywany loftowe o wyrazistym kolorze

Bardziej odważnym krokiem stylistycznym jest wprowadzenie do mieszkania w stylu loftowym nieco więcej ożywczego koloru. Wykorzystanie do tego celu dywanu jest znakomitym pomysłem, należy jednak dokładnie przemyśleć, jaka kolorystyka będzie pasowała do kamiennych szarości betonu, drewna i szkła. Często w tym celu wykorzystywane są niebieskie odcienie we wszelkich odmianach. Stąd też nietrudno odnaleźć dywany w stylu loftowym w błękitnej czy niebieskiej kolorystyce. Warto rozważyć skorzystanie z tej popularnej propozycji. Należy jednak mieć na uwadze, że utrzymanie mieszkania w stylu loftowym wymaga podejścia minimalistycznego, dlatego kolorystyka rzucająca się w oczy powinna być stosowana oszczędnie.

Choć wydaje się, że jest inaczej, dywany w stylu loftowym są idealnym uzupełnieniem tej stylistyki. Jeśli wziąć pod wagę przestronność i to, jak wiele pustego miejsca zawiera mieszkanie w stylu loftowym, podłoga staje się elementem, który natychmiast przykuwa uwagę. Z tego względu uzupełnienie jej odpowiednio dobranym dywanem jest najlepszym rozwiązaniem. Sprawdź także, jakie krzesła loftowe wybrać.

Poprzedni artykułProjekt domu- czy warto wybrać projekt z piwnicą?
Następny artykułUmowa przeniesienia praw do działki- jak wygląda proces?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj